header ak

Alba Rímského a Hamříka

Sdružení Sapientia podporuje společný projekt písničkářů Petra Rímského a Zdeňka Hamříka, kteří se rozhodli vzájemně spolupracovat na svých hudebních albech, která oba připravují k realizaci a vydání. V současné chvíli je album Petra Rímského dokončeno, ukázky z něj je možno vyslechnout zde. Na albu Zdeňka Hamříka se pilně pracuje.

U obou kytaristů, textařů a autorů se shodou okolností jedná o debutové, první album a to i přes generační rozdíl, který oba muzikanty dělí.

Petr Rímský, vůdčí postava a přední hudební lektor Sapientie, je zkušeným písničkářem a kytaristou a pro nahrání své první desky se rozhodl až po mnoha letech úspěšného koncertování a ceněných spolupracích na nahrávkách jiných známých hudebníků.

Zdeněk Hamřík, taktéž lektor Sapientie, je mladým písničkářem a kytaristou, který  má za sebou čerstvá ocenění ze soutěžních folkových festivalů a po několika rádiových vystoupeních a natočení videoklipu se rozhodl pro uvedení svého prvního alba.

Petr Rímský a Zdeněk Hamřík se hudebně sblížili při kurzech kytarové hry, které Petr vedl, a Zdeněk se do nich prvotně přihlásil jako žák. Dnes, po několika letech, společně již nějakou dobu koncertně vystupují. Úzká spolupráce při vzniku plánovaných nahrávek se tedy přímo nabízela. Vzhledem k tomu, že autoři se chystají propojit své desky i jinak, než jen vzájemnou hráčskou výpomocí při nahrávání, vzniká projekt bezpochyby hodný pozornosti sdružení Sapientia.

Petr Rímský už první album natočil. Viz tady

Pokud by někdo měl zájem vznik tohoto bez pochyb zajímavého projektu také podpořit, může nám napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.